Velg dag

Program

Spillested

Sjanger

Program
2019

Hele programmet Vis flere filtre

mandag

Søstrene Storaas
Mandag 1. juli / Kl: 09:00

Paradeworkshop

Søstrene Storaas
Mandag 1. juli / Kl: 09:00

Bandworkshop

onsdag

Festivalgata
Onsdag 3. juli / Kl: 12.00

Program: Festivalgata // onsdag

Jazzboksen
Onsdag 3. juli / Kl: 13.30

Program: Jazzboksen // onsdag

Magazinet – Quality Hotel Grand
Få billetter igjen!
Onsdag 3. juli / Kl: 09:00

Bebop & Business 2019

Kirketorget
UTSOLGT!
Onsdag 3. juli / Kl: 11:00

Dagspass: onsdag

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 11:00-16:00

Barnivalen Onsdag @ Kvarten

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 11:00-16:00

Esport Turnering med Sebastian Stavland

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 11:00-16:00

The Flying Seagull Project

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 11:30

Igor Dunder og Fetterforeningen

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 12:15

Grønn Melodi

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 12:30/14:00

Teaterkomiteen

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 13:45

Lag din egen sang med Igor Dunder

Kongsberg Kunstforening
Onsdag 3. juli / Kl: 14:00

Festivalutstilling: Østlandsutstillingen 40 år

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 14:40

Swing’it synger Disney

Barnivalparken
Onsdag 3. juli / Kl: 15:30

Parade og offisiell åpning

Kongsberg Musikkteater
UTSOLGT!
Onsdag 3. juli / Kl: 17:00

Åpningskonsert: hyllest til Joni Mitchell

Energimølla
Onsdag 3. juli / Kl: 19:00

Trondheim Jazz Orchestra + Atomic

Christians kjeller
Få billetter igjen!
Onsdag 3. juli / Kl: 19:30

Ulf Myrvold med Xoliswa Tom

Argus Grand Hotell
Onsdag 3. juli / Kl: 21:00

Salsafest med Son Candela

Argus Grand Hotell
Onsdag 3. juli / Kl: 22:00

Asmundsen & Co

Gamle Norge
Onsdag 3. juli / Kl: 22:00

Bernhoft & The Fashion Bruises

Privat Bar
UTSOLGT!
Onsdag 3. juli / Kl: 22:00

Krokofant feat. Storløkken og Håker Flaten

Jazzboksen
Onsdag 3. juli / Kl: 22:00

Jazzboksen: DJ Audun Vinger

torsdag

Festivalgata
Torsdag 4. juli / Kl: 11.00

Program: Festivalgata // torsdag

Kirketorget
UTSOLGT!
Torsdag 4. juli / Kl: 11:00

Dagspass: torsdag

Barnivalparken
Torsdag 4. juli / Kl: 11:00-16:00

Barnivalen: torsdag

Barnivalparken
Torsdag 4. juli / Kl: 11:00-16:00

Esport Turnering med Sebastian Stavland

Argus Grand Hotell
Torsdag 4. juli / Kl: 11:00-16:00

The Flying Seagull Project

Jazzboksen
Torsdag 4. juli / Kl: 12.00

Jazzprat // torsdag

Barnivalparken
Torsdag 4. juli / Kl: 12:00/13:00/15:00

GeoQuiz med Norsk Bergverksmuseum

Barnivalparken
Torsdag 4. juli / Kl: 12:15/13:45/15:15

Grønn Melodi

Jazzboksen
Torsdag 4. juli / Kl: 14.00

Program: Jazzboksen // torsdag

Jazzboksen
Torsdag 4. juli / Kl: 22.30

Jazzboksen: DJ Brighteyes

Barnivalparken
Torsdag 4. juli / Kl: 11:30

Lille Bille

Skavangertun sykehjem
Torsdag 4. juli / Kl: 12:00

Gulljazz

Barnivalparken
Torsdag 4. juli / Kl: 13:00

Swing’it synger Disney

Galleri Åkern
Torsdag 4. juli / Kl: 13:25

Hilde Marie Holsen & Joshua Abrams solo

Kongsberg Kunstforening
Torsdag 4. juli / Kl: 14:00

Kunstnersamtale: Kari Anne Helleberg Bahri

Energimølla
Torsdag 4. juli / Kl: 14:00

LetterOne Rising Stars Jazz Award – Adrien Brandeis

Privat Bar
UTSOLGT!
Torsdag 4. juli / Kl: 14:30

Hot Club de Norvège

Barnivalparken
Torsdag 4. juli / Kl: 14:40

Denver Jazz club Youth All-Stars

Krona Kino
Torsdag 4. juli / Kl: 15:00

Jazzfilm: Pastor’n til minne

Privat Bar
UTSOLGT!
Torsdag 4. juli / Kl: 16:00

Hot Club de Norvége

Sølvsalen
Torsdag 4. juli / Kl: 16:30

Eirik Hegdal: ‘EnEnEn’ med Johan Lindström

Kongsberg kirke
Torsdag 4. juli / Kl: 17:00

Erlend Apneseth: Fragmentarium

Krona Kino
Torsdag 4. juli / Kl: 17:00

Jazzfilm: Bygdedyr og Heidersmenn

Kirketorget
Torsdag 4. juli / Kl: 17:30

Ms. Lauryn Hill // Jamie Cullum // Ane Brun

Krona Kino
Torsdag 4. juli / Kl: 17:30

Bizzy spanderer: Adjø Montebello

Energimølla
Torsdag 4. juli / Kl: 19:00

Joshua Abrams Natural Information Society med Helge Sten & Hamid Drake

Kongsberg Musikkteater
UTSOLGT!
Torsdag 4. juli / Kl: 19:00

Take 6

Privat Bar
Torsdag 4. juli / Kl: 21:00

Åge Sten Nilsen & the Butterflies

Argus Grand Hotell
Torsdag 4. juli / Kl: 21:00 / 23:00

Petter Wettre: Remembering Michael Brecker & jam session

Smeltehytta
Torsdag 4. juli / Kl: 21:30

Kim Myhr: You | me

Christians kjeller
Få billetter igjen!
Torsdag 4. juli / Kl: 22:30

Busk, Eriksen & Sjøstrøm

Gamle Norge
UTSOLGT!
Torsdag 4. juli / Kl: 23:00

Hellbillies

Magazinet – Quality Hotel Grand
Torsdag 4. juli / Kl: 23:00

Festivalnach med DJ Martin Bjørnersen

Energimølla
UTSOLGT!
Torsdag 4. juli / Kl: 23:59

Cory Henry & The Funk Apostles

fredag

Festivalgata
Fredag 5. juli / Kl: 11.00

Program: Festivalgata // fredag

Kirketorget
UTSOLGT!
Fredag 5. juli / Kl: 11:00

Dagspass: fredag

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 11:00-16:00

Barnivalen Fredag @ Kvarten

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 11:00-16:00

Esport Turnering med Sebastian Stavland

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 11:00-16:00

The Flying Seagull Project

Jazzboksen
Fredag 5. juli / Kl: 12.00

Jazzprat // fredag

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 11:30

Monsterjazz

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 12:00/13:00/15:00

GeoQuiz med Norsk Bergverksmuseum

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 12:30/14:00

Teaterkomiteen

Jazzboksen
Fredag 5. juli / Kl: 13.45

Program: Jazzboksen // fredag

Galleri Åkern
Fredag 5. juli / Kl: 13:00

Ikue Mori – solo

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 13:00

Tusmørke:Bydyra

Krona Kino
Fredag 5. juli / Kl: 13:30

Jazzfilm: 1959 – Året da jazzen ble snudd på hodet

Energimølla
Få billetter igjen!
Fredag 5. juli / Kl: 14:00

Joey DeFrancesco trio feat Billy Hart

Barnivalparken
Fredag 5. juli / Kl: 14:40

ISÀK

Christians kjeller
UTSOLGT!
Fredag 5. juli / Kl: 15:00

Poesioasen: Frida Ånnevik

Lågdalsmuseet
Få billetter igjen!
Fredag 5. juli / Kl: 15:00

Eirik Hegdal: FØLK

Privat Bar
Fredag 5. juli / Kl: 15:00

Swing’it

Krona Kino
Fredag 5. juli / Kl: 15:00

Jazzfilm: Bill Frisell – a portrait

Kongsberg Musikkteater
Få billetter igjen!
Fredag 5. juli / Kl: 17:00

Archie Shepp’s Tribute to John Coltrane

Sølvsalen
Fredag 5. juli / Kl: 17:00

Moskus

Gamle Norge
Fredag 5. juli / Kl: 17:00

ISÁK

Argus Grand Hotell
Fredag 5. juli / Kl: 17:00

Nye stemmer: Cecilie Grundt Quintet & Aila trio

Krona Kino
Fredag 5. juli / Kl: 17:30

Jazzfilm: Aretha Franklin – Amazing Grace

Kirketorget
Fredag 5. juli / Kl: 18:00

Madrugada + Sigrid

Smeltehytta
Fredag 5. juli / Kl: 18:00

Særingfest 2019

Energimølla
Fredag 5. juli / Kl: 19:00

Bill Frisell trio

Privat Bar
Fredag 5. juli / Kl: 21:00

HEDEGAARD

Argus Grand Hotell
UTSOLGT!
Fredag 5. juli / Kl: 21:00 + 23:00

Hegge

Christians kjeller
Fredag 5. juli / Kl: 22:30

Rick Estrin & The Nightcats

Jazzboksen
Fredag 5. juli / Kl: 22:30

Jazzboksen: DJ Heit i Fletta & Gudsbevis

Gamle Norge
Fredag 5. juli / Kl: 23:00

Ole Børud

Magazinet – Quality Hotel Grand
Fredag 5. juli / Kl: 23:00

Festivalnach med DJ Brighteyes

Energimølla
UTSOLGT!
Fredag 5. juli / Kl: 23:59

Jacob Collier

lørdag

Festivalgata
Lørdag 6. juli / Kl: 11.00

Program: Festivalgata // lørdag

Jazzboksen
Lørdag 6. juli / Kl: 14.00

Program: Jazzboksen // lørdag

Kirketorget
UTSOLGT!
Lørdag 6. juli / Kl: 11:00

Dagspass: lørdag

Barnivalparken
Lørdag 6. juli / Kl: 11:00-16:00

Barnivalen Lørdag @ Kvarten

Barnivalparken
Lørdag 6. juli / Kl: 11:00-16:00

Esport Turnering med Sebastian Stavland

Barnivalparken
Lørdag 6. juli / Kl: 11:00-16:00

The Flying Seagull Project

Jazzboksen
Lørdag 6. juli / Kl: 12.00

Jazzprat // lørdag

Jazzboksen
Lørdag 6. juli / Kl: 23.00

Jazzboksen: DJ Dust

Barnivalparken
Lørdag 6. juli / Kl: 11:30

Brillebjørn med Brilleband

Krona Kino
Lørdag 6. juli / Kl: 11:30

Jazzfilm: Los Bando

Krona Kino
Lørdag 6. juli / Kl: 11:45

Jazzfilm: Jazzoo – Festen

Norsk Bergverksmuseum
Lørdag 6. juli / Kl: 12:00

Street-art workshop

Argus Grand Hotell
Lørdag 6. juli / Kl: 12:15/13:45

Amina Sewali: Beatbox Workshop

Barnivalparken
Lørdag 6. juli / Kl: 12:30/14:00

Teaterkomiteen

Lågdalsmuseet
UTSOLGT!
Lørdag 6. juli / Kl: 13:00

REMIKSME: Hanne Hukkelberg & Fredrik Høyer

Energimølla
Lørdag 6. juli / Kl: 13:00

Jonas Cambien trio

Privat Bar
Få billetter igjen!
Lørdag 6. juli / Kl: 14:00

The Real Thing

Christians kjeller
UTSOLGT!
Lørdag 6. juli / Kl: 14:00

Poesioasen: Jonas Fjeld

Barnivalparken
Lørdag 6. juli / Kl: 14:40

Amina Sewali: One Woman Band

Krona Kino
Lørdag 6. juli / Kl: 14:45

Jazzfilm: It Must Schwing – the blue note story

Smeltehytta
Lørdag 6. juli / Kl: 15:00

Avanthagen

Lågdalsmuseet
UTSOLGT!
Lørdag 6. juli / Kl: 15:00

Ekstraforestilling: REMIKSME // Hanne Hukkelberg & Fredrik Høyer

Gamle Norge
Få billetter igjen!
Lørdag 6. juli / Kl: 16:00

Øystein Sunde

Krona Kino
Lørdag 6. juli / Kl: 17:00

Jazzfilm: En ny reise & Ola Kvernbergs Mechanical Fair

Sølvsalen
Lørdag 6. juli / Kl: 17:30

Eirik Hegdal: Musical Balloon

Kirketorget
Lørdag 6. juli / Kl: 18:00

Alan Walker + Highasakite

Kongsberg Musikkteater
Få billetter igjen!
Lørdag 6. juli / Kl: 19:00

Sing the truth!

Energimølla
Lørdag 6. juli / Kl: 19:00

EXOTERM

Argus Grand Hotell
UTSOLGT!
Lørdag 6. juli / Kl: 21:00

Hilde Louise Asbjørnsen

Festivalgata
Lørdag 6. juli / Kl: 21:00

SOS for Yemen

Smeltehytta
Lørdag 6. juli / Kl: 21:30

Sylvie Courvoisier & Mark Feldman Quartet feat. Drew Gress and Tom Rainey

Jazzboksen
Lørdag 6. juli / Kl: 21:30

Jazzboksen: Laura Perrudin

Christians kjeller
Lørdag 6. juli / Kl: 22:30

Red Hot

Magazinet – Quality Hotel Grand
Lørdag 6. juli / Kl: 23:00

Festivalnach med DJ Kent Horne

Gamle Norge
Lørdag 6. juli / Kl: 23:30

Adam Douglas med Hanne Boel

Kongsberg kirke
Lørdag 6. juli / Kl: 23:59

Amadou & Mariam + The Blind Boys of Alabama

Energimølla
Lørdag 6. juli / Kl: 23:59

Møster!

PROGRAM-ARKIV
2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2021 | 2022 | 2023

Kongsberg jazzfestivaL retrospect Kongsberg Jazzfestival har en fantastisk programhistorie. Her finner du en oversikt over hvem som har gjestet oss siden 1964. Listen inkluderer blant annet Stevie Wonder, BB King, Diana Krall, Herbie Hancock, Dee Dee Bridgewater, Jamie Cullum, Pat Metheny, Sonny Rollins, Chick Corea, Bobby McFerrin, Weather Report, Stan Getz, Dizzy Gillespie, John Scofield, Dianne Reeves, Charles Mingus, Bo Diddley, Joshua Retdman, Buddy Guy, Ornette Coleman, Nigel Kennedy, Madrugada, Kaizers Orchestra, Wayne Shorter, McCoy Tyner, Radka Toneff, Röyksopp, Sonic Youth, Cassandra Wilson, Jan Garbarek, Art Blakey & the Jazz Messengers, Sonny Stitt, Philly Joe Jones, Archie Shepp, Jack Dejohnettes, John McLaughlin, Dave Holland, Gary Burton, Thad Jones, Johnny Griffin, David Liebman, Art Pepper, Kenny Garret, Branford Marsalis, etc.

Se komplett stjernegalleri her.