lørdag 06.07.19
Magazinet – Quality Hotel Grand

Festivalnach med DJ Kent Horne

Magazinet blir festivalens nachspiel-stue! Dans deg inn i sommernatten med kule låter og fete omgivelser!

Konsertstart: 23:00 Pris enkeltbillett: Gratis,-

Gratis
Mannen bak lytteklubben Classic Album Sundays i Oslo er kjent som en notorisk platesamler og durkdreven dj, og har vært en av våre mest spennende musikkformidlere siden midten av 90-tallet. 
 
Kent er utdannet arkitekt og vet nøyaktig hvordan dette gjøres. Settene hans beskrives ofte som like utdannende som de er smittsomme for dansfoten. Her tres tråder fra jazzens- og rockens utkanter inn i elektroniske eksperimenter; i polyrytmisk verdensdisko, teknofunk og diskoid housemusikk, gjerne med en klassisk dj-setup supplert med synther og diverse effektbokser. Musikken han spiller er som ham selv; særdeles gjestfri og inkluderende, men samtidig med mørke kroker, skarpe kanter og eimen av blod i rytmikken.
 

Elektronisk musikk og disko ligger tjukt over dj-settene, men med en oppvekst marinert i progrock og metallmusikk og skolering fra klassisk musikk(!), kan du alltid forvente deg en rå og utforskende, og samtidig nennsom håndtering av dansekåtskapen. Horne ser sammenhenger i musikkhistorien du ikke ante fantes og gjør dem uimotståelige på dansegulvet.

Andre artister

Bilde fra åpningsparaden
Festivalgata
Mandag 29. juni / Kl: 09:30

Paradeworkshop

Bilde av Johan Hauknes, Kongsberg Jazzfestival
Kongsberg Kino
Torsdag 2. juli / Kl: 12:00

Jazzfilm: 200 år med Miles og Trane – ved Johan Hauknes

Gratis
Bilde av Trio de janerio
Argus Grand Hotell
Torsdag 2. juli / Kl: 21:00

Trio de Janeiro

Bilde av Jazzfilm på Kongsberg Jazzfestival: Everybody digs Bill Evans
Kongsberg Kino
Lørdag 4. juli / Kl: 13:30

Jazzfilm: Everybody Digs Bill Evans

Bilde av Jazzfilm på Kongsberg Jazzfestival: Everybody digs Bill Evans
Kongsberg Kino
Onsdag 1. juli / Kl: 14:45

Jazzfilm: Everybody Digs Bill Evans

Bilde fra filmen Sound of Air av Per Maning
Kongsberg Kino
Lørdag 4. juli / Kl: 12:00

Jazzfilm: Sound of Air