Jazzpratprogrammet er klart!
Er det et sted det er helt perfekt å starte dagen, er det med Jazzprat på Jazzboksen!
NTTs festivalkro er nok en gang klare for å by på verbale forspill og utspill i Jazzboksen, før konsertprogrammet starter, fire dager til ende. Her møter du musikalske legender, nye store talenter, historiefortellere og folka som er med på å lage Kongsberg Jazzfestival.
NTT, også kjent som Now’s The Time, er Jazznytts digitale helgebilag, som kaster et glupsk blikk ut i jazzen og resten av kulturen. Det skrives av Jazznyttredaktørene Audun Vinger og Filip Roshauw med hjelp av gode venner, og siden 2019 har dette tospannet også laget en årlig liveutgave under Kongsberg Jazzfestival. Vel møtt til lav terskel, høye smørbrød, musikalske lissepasninger og bearbeiding av gårsdagens gleder og plager.
Onsdag kl 13:00
Dagens gjester: Nils Petter Molvær, Albert Baker, Reidun Ottersen og Eva M. Vincent
Torsdag kl 12:00
Dagens gjester: Marius Neset, Prisvinner (Hemmelig) og Henrik Linder fra Dirty Loops
Fredag kl 12:00
Dagens gjester: Pat Thomas, Gard Nilssen og Sondre Moshagen
Lørdag kl 12:00
Dagens gjester: Solveig Slettahjell & Knut Reiersrud, SEMINAR – Pust: towards a new poetics of solo improvisation. Eller: Hvordan er det å spille mutters alene? med Henriette Eilertsen, og Åge Hoffart og Kristian Ludvik-Bøhmer