UTSOLGT!
onsdag 05.07.17

The Chick Corea Elektric Band

Konsertstart: 17:00 Pris enkeltbillett: 690/750/850,-

The Chick Corea Elektric Band er et av svært få jazzensembler som virkelig har revolusjonert kunstformen. Deres selvtitulerte debutalbum kom som lyn fra klar himmel i 1985, der de med hurtigtogets hastighet parret jazz, rock, latin og funk med soniske oppfinnelser som fortsatt høres futuristisk ut.

Den klassiske kvintetten – med Chick Corea på piano, Dave Weckl på trommer, John Patitucci på bass, Eric Marienthal på sax, Frank Gambale på gitar – produserte en fantastisk rekke suksessalbum i 1980-årene. En sjokkbølge av innflytelse går fra hip-hop til EDM og til dagens mest essensielle jazzutøvere som for eksempel Snarky Puppy.

Bassisten Nathan East erstatter John Patitucci til årets konsert på Kongsberg Jazzfestival. De resterende fire er de samme som for 30 år siden. 

Chick Corea – Piano & Keyboards
Dave Weckl – Drums
Nathan East – Bass
Eric Marienthal – Saxophone
Frank Gambale – Guitar

Denne eksklusive konserten var et av høydepunktene under Chicks 75-års feiring, et helt år med verdensomspennende kreative opplevelser, som kulminerte i en to måneders residerende artist på New Yorks Blue Note Jazz Club. Denne konserten er eksklusiv for Skandinavia.

– Det er veldig moro å kunne presentere et band som har betydd så mye for flere generasjoner jazzelskere. At konserten er eksklusiv for Skandinavia vil forhåpentligvis føre til at mange vil sikre seg denne godbiten, sier festivalsjef Kai Gustavsen.

Andre artister

Bilde av Jazzprat
Jazzboksen
Fredag 4. juli / Kl: 12:00

Jazzprat fredag

Gratis
Bilde av Phil Minton i samtale med Hver dag starter med Jazzprat fra scenen, der festivalaktuelle artister og andre festivalfolk intervjues av herrene Audun Vinger og Filip Roshauw.
Jazzboksen
Lørdag 5. juli / Kl: 12:00

Jazzprat lørdag

Gratis
Hedvig Mollestad i prat med Audun Vinger og Filip Roshauw, Jazzprat
Jazzboksen
Torsdag 3. juli / Kl: 12:00

Jazzprat torsdag

Gratis
Bilde av Filip Roshauw og Anja Lauvdal på Kongsberg Jazzfestival
Jazzboksen
Onsdag 2. juli / Kl: 13:00

Jazzprat onsdag

Gratis
Festivalgata
Onsdag 2. juli / Kl: 15:30

Jazzparade og åpningsfest

Gratis
Bilde av Barnivalen
Barnivalparken
Lørdag 5. juli / Kl: 11:00

Barnivalen lørdag

Gratis