lørdag 06.07.19
Smeltehytta

Sylvie Courvoisier & Mark Feldman Quartet feat. Drew Gress and Tom Rainey

Moderne improvisert jazz av det mest eksperimentelle ekteparet på New Yorks improscene

Konsertstart: 21:30 Pris enkeltbillett: 350,-

Organisk, levende og pulserende musikk spilt av fire fremragende musikere som alle er sentrale når vi snakker om samtidig jazz. Kvartetten gir deg moderne improvisert jazz av det mest eksperimentelle ekteparet på New Yorks improscene.
 

Mark Feldman har vært solist med klassiske orkestre og komponert for Kronos kvartetten. I tillegg har han vært å se på turne med John Abercrombie’s kvartett, i studio med selveste Johhny Cash.

Sylvie Courvoisier er opprinnelig fra Sveits, men har bodd og jobbet i New York de siste 20 årene. Hun har vært en framtredende musiker på den alternative jazzscenen og ledet en rekke sentrale ensembler med samarbeidspartnere som Ikue Mori, Tim Berne og Tony Oxley. Courvoisier er kjent for å ha utviklet en rekke revolusjonerende teknikker for preparert piano, og kan nærmest beskrives som vår tids fremste jazzpianister. 

 

Mark Feldman – fiolin
Sylvie Courvoisier – piano
Drew Gress – bass
Tom Rainey – trommer

 

Dørene åpnes ca kl. 21:00
Konsertstart kl. 21:30
Fri aldersgrense

Ledsager med ledsagerbevis: trenger kun å kjøpe en plassbillett og betaler kun billettavgiften. Kontakt Ticketmaster for nærmere informasjon.

 

[event id=»15687″]

 

[saeringpass]

[festivalpass]

Andre artister

Bilde av Kurt Rosenwinkel
Energimølla
Lørdag 4. juli / Kl: 19:00

Kurt Rosenwinkel – ‘The Remedy’

Bilde av Harald Lassen
Energimølla
Fredag 3. juli / Kl: 14:00

Harald Lassen

Bilde av Maya Vik
Energimølla
Fredag 3. juli / Kl: 23:59

Maya Vik

Bilde av Stavangerkameratene
Gamle Norge
Lørdag 4. juli / Kl: 22:00

Stavangerkameratene

Bilde av Petter Wettre
Sølvsalen
Lørdag 4. juli / Kl: 17:30

Petter Wettre: Coltrane i 100

Bilde av Krokofant
Energimølla
Torsdag 2. juli / Kl: 23:59

Krokofant