torsdag 02.07.15

Swinging New Orleans Dixieband

Konsertstart: 12:00 Pris enkeltbillett: Gratis,-

Gratis

Det som trolig er Norges hippeste og fresheste dixielandband, Swinging New Orleans Dixieband, kommer tilbake til Kongsberg Jazzfestival!

Bandet har de siste to årene skapt skamgod stemning på alt fra jazzklubber, parader og utesteder til festivaler og som gatemusikanter. De gjør kunststykke å underholde unge såvel som gamle med sjarm, spilleglede og entusiasme! De spiller gammel musikk med eget preg og tolkning, servert med stråhatter, tversoversløyfer og masse energi!

«Her får ironigenerasjonen noe å tygge på, mens den fordomsfrie ungdommen kan glede seg over et knallfriskt, frekt, rett-i-fleisen trad-band med gliset på lur og sambarusk i lommene. Her er det bøtter av sjarm, herlig traktering og breddfulle horn med ren fest!»

– Kommentar fra Slottsfjellfestivalen

Andre artister

Bilde av Andrea Giordano på Kongsberg Jazzfestival
Kongsberg Kunstforening
Fredag 3. juli / Kl: 13:00

Andrea Giordano solo

Åker Trio og Super Trio på kongsberg Jazzfestival
Argus Grand Hotell
Lørdag 4. juli / Kl: 21:30

Åker Trio & Super Trio + jam

Bilde av Barnivalen
Barnivalparken
Lørdag 4. juli / Kl: 11:00

Barnivalen lørdag

Gratis
Bilde av barnivalillustrasjon, rev som spiller sax
Barnivalparken
Fredag 3. juli / Kl: 11:00

Barnivalen fredag

Gratis
Bilde av barnivalillustrasjon, trompetfugl
Barnivalparken
Torsdag 2. juli / Kl: 11:00

Barnivalen torsdag

Gratis
Bilde fra åpningsparaden Kongsberg Jazzfestival
Festivalgata
Onsdag 1. juli / Kl: 15:30

Jazzparade og åpningsfest

Gratis