fredag 04.07.25

Sivert Høyem

Dørene åpner 18:00 / Sivert Høyem spiller 19:30 / Aloe Blacc spiller 21:30 Billetten gjelder for begge konsertene.

Konsertstart: 19:30 Dørene åpner: 18:00,- Pris enkeltbillett: 795 (Gjelder både Aloe Blacc og Sivert Høyem),-

Sommerkvelden på Kvarten fylles med uforglemmelig rockemelankoli når Sivert Høyems kraftfulle stemme og gripende scenetilstedeværelse inntar det vakre spillestedet rett ved Lågens bredder.  Soulstjernen Aloe Blacc avslutter kvelden og billetten gir tilgang til konsert med både Sivert Høyem og Aloe Blacc.

Sivert Høyem kan se tilbake på mer enn 25 år som norsk rocks førstestemme med både Madrugada og egen solokarriere. Nå gjør han seg klar for å trollbinde publikum når han innvier det nye spillestedet Kvarten under Kongsberg Jazzfestival i 2025! 

Med sitt nyeste album ON AN ISLAND (2024), spilt inn i det sagnomsuste menighetshuset Zoar i Nyksund, beviste Høyem igjen hvorfor han regnes som en av de mest markante stemmene i nyere norsk musikkhistorie. Albumet ble hyllet av kritikere for sin rå og melankolske skjønnhet, og markerte en ny milepæl i en allerede interessant artistkarriere, både i og utenfor landegrensene. Siste albumtilskudd til solodiskografien, DANCING HEADLIGHTS, gis ut 7. februar, med singelen «Love vs. The World» ute nå.  

Høyems musikk er tidløs, melankolsk og med en evne til å transportere lytteren til nordnorske landskap, der vinden hyler og nettene er lange. Med låter som «Prisoner of the Road», «Moon Landing», «Into the Sea» og den ikoniske Madrugada-klassikeren «Majesty», lover vi en konsertopplevelse som blir en kveld for minnebøkene! 

Sivert Høyem – vokal, gitarer 
Cato ‘Salsa’ Thomassen -gitarer, keyboards 
Christer Knutsen -keyboards, gitar 
Øystein Frantzvåg – bass 
Børge Fjordheim – trommer 

Foto: Andreas Hornoff 

Bilde av Aloe Blacc og Sivert Høyem

KONSERTTIDER:

  • 18:00: Dørene åpner
  • 19:30 Sivert Høyem
  • 21:30 Aloe Blacc

PRAKTISK INFO:

  • Billetten vil gjelde for både Aloe Blacc og Sivert Høyem.
  • Det selges også rabattert 2-dagersbillett for Kvarten. Da får du også med deg Grace Jones og Fay Wildhagen på lørdag!
  • Festivalpass og Dagspass fredag gir også tilgang til Kvarten.
  • Husk at både festivalpass, dagspass og Kvartenpass må byttes inn i bånd i vår salgsbod i Flerbrukskrysset FØR du drar på konsert.
  • Aldersgrense på Kvarten er 18 år. Gyldig ID må fremvises.
  • Vergeskjema finner du HER.
  • Tilgjengelighet: Det vil være en egen HC-rampe på området, med et dedikert HC-toalett rett ved siden av rampen.

Nattbusser 2025:
Vi har ekstra busstilbud både i retning Drammen/Oslo, Notodden og lokalt i Kongsberg-regionen. Les mer om dette her.

Spørsmål om vår nye utescene Kvarten? Her har vi laget en oversikt med praktisk info rundt spillestedet.

2-dagersbillett på Kvarten!

Vil du få med deg BÅDE Sivert Høyem og Aloe Blacc OG Grace Jones og Fay Wildhagen? Vi har 2-dagersbillett til rabattert pris!
I tillegg gir både festivalpass og dagspass tilgang på alle konsertene på Kvarten.

Publikumsbilde

Andre artister

Bilde av Barnivalen
Barnivalparken
Lørdag 5. juli / Kl: 11:00

Barnivalen lørdag

Gratis
Bilde av barnivalillustrasjon, rev som spiller sax
Barnivalparken
Fredag 4. juli / Kl: 11:00

Barnivalen fredag

Gratis
Bilde av barnivalillustrasjon, trompetfugl
Barnivalparken
Torsdag 3. juli / Kl: 11:00

Barnivalen torsdag

Gratis
Bilde av Streifenjunko
Steinhuset
Torsdag 3. juli / Kl: 13:00

Streifenjunko

Bilde av Dilettantene i Festivalgata Kongberg Jazzfestival
Festivalgata
Lørdag 5. juli / Kl: 11:30

Festivalgata: Program lørdag

Gratis
Bilde av Innlandet ungdomsorkester i Festivalgata
Festivalgata
Fredag 4. juli / Kl: 12:00

Festivalgata: Program fredag

Gratis