lørdag 09.07.22

SERENDIP: Neptunes Habit

Serendip er Norges Musikkhøgskoles egen jazzfestival, som foregår på vinterstid hvert år. Lørdag 9. juli flytter Serendip inn i Jazzboksen – og viser frem det nyeste og heiteste som foregår i studentkretser for tiden!

Konsertstart: 17:30 Pris enkeltbillett: Gratis,-

Gratis

Neptune’s Habit er en kvintett med musikere fra Norges musikkhøgskole og jazzlinja på NTNU. Vi spiller musikk inspirert av den Nordiske og Amerikanske jazztradisjonen. Musikken er svevende og melodisk, men har også rytmiske og hissige partier. Ved å ha en uvanlig besetning skapes det muligheter til å utforske nye lydlandskap.

 

 

Andre artister

Bilde av Jazzprat
Jazzboksen
Fredag 4. juli / Kl: 12:00

Jazzprat fredag

Gratis
Bilde av Phil Minton i samtale med Hver dag starter med Jazzprat fra scenen, der festivalaktuelle artister og andre festivalfolk intervjues av herrene Audun Vinger og Filip Roshauw.
Jazzboksen
Lørdag 5. juli / Kl: 12:00

Jazzprat lørdag

Gratis
Hedvig Mollestad i prat med Audun Vinger og Filip Roshauw, Jazzprat
Jazzboksen
Torsdag 3. juli / Kl: 12:00

Jazzprat torsdag

Gratis
Bilde av Filip Roshauw og Anja Lauvdal på Kongsberg Jazzfestival
Jazzboksen
Onsdag 2. juli / Kl: 13:00

Jazzprat onsdag

Gratis
Festivalgata
Onsdag 2. juli / Kl: 15:30

Jazzparade og åpningsfest

Gratis
Bilde av Barnivalen
Barnivalparken
Lørdag 5. juli / Kl: 11:00

Barnivalen lørdag

Gratis