fredag 06.07.18
Energimølla

Scheen Jazzorkester & Thomas Johansson

«As we see it…» er et nyskrevet sjangeroverskridende verk skrevet av trompetisten Thomas Johansson. 

Konsertstart: 14:00 Pris enkeltbillett: 350,-

Verket danner en slags suite som helhet, og består av flere enkeltdeler. Her får vi energiske låter, så vel som soloer, duoer og trioer, hvor musikken veksler mellom det gjennomkomponerte og det improviserte. Thomas har et sterkt fotfeste i frijazz og avantgarde-sjangeren, hvor sterke melodiske og rytmiske motiver avløses og bindes sammen av improviserte partier.
 
Scheen Jazzorkester er et profesjonelt jazzensemble med base i Grenlandsområdet. Besetningen minner om storband, men sounden er mer som en leken jazz-sinfonietta! 
 
Thomas Johansson (komposisjoner/trompet), Guttorm Guttormsen (fløyte/altsaxofon), André Kassen (sopran-/tenorsaxofon), Jon Øystein Rosland (tenorsaxofon), Line Bjørnør Rosland (klarinett/bassklarinett), Marius Haltli (trompet), Magne Rutle (trombone), Frøydis Aslesen (trombone), Åsgeir Grong (basstrombone), Rune Klakegg (piano), Even Helte Hermansen (gitar), Jan Olav Renvåg (bass), Dag Erik Knedal Andersen (trommer)
 
 

Andre artister

Bilde fra åpningsparaden
Festivalgata
Mandag 29. juni / Kl: 09:30

Paradeworkshop

Bilde av Johan Hauknes, Kongsberg Jazzfestival
Kongsberg Kino
Torsdag 2. juli / Kl: 12:00

Jazzfilm: 200 år med Miles og Trane – ved Johan Hauknes

Gratis
Bilde av Trio de janerio
Argus Grand Hotell
Torsdag 2. juli / Kl: 21:00

Trio de Janeiro

Bilde av Jazzfilm på Kongsberg Jazzfestival: Everybody digs Bill Evans
Kongsberg Kino
Lørdag 4. juli / Kl: 13:30

Jazzfilm: Everybody Digs Bill Evans

Bilde av Jazzfilm på Kongsberg Jazzfestival: Everybody digs Bill Evans
Kongsberg Kino
Onsdag 1. juli / Kl: 14:45

Jazzfilm: Everybody Digs Bill Evans

Bilde fra filmen Sound of Air av Per Maning
Kongsberg Kino
Lørdag 4. juli / Kl: 12:00

Jazzfilm: Sound of Air