torsdag 07.07.22

Peter Brötzmann solo

Kongsberg Jazzfestival vender i år tilbake til Låven som spillested. Og her skal det virkelig bli ‘Låvedans’ – men kanskje av et litt annet slag enn det vi vanligvis forestiller oss.

Konsertstart: 13:00 Pris enkeltbillett: 250,-

Torsdag 7. juli spiller Peter Brötzmann solokonsert! 

Å kalle Peter Brötzmann en legende er ingen overdrivelse. Han er det virkelig! Han har spilt en helt sentral rolle helt siden den sensasjonelle plata «Machine Gun» kom ut i opprørsåret 1968. Men Brötzmann kan mer enn å være vill og opprørsk, han kan også spille lyrisk og ‘nedpå’. Noen ganger er det som vi hører ekko av Ben Websters og Coleman Hawkins’ balladekunst, særlig når han spiller solo. Men han legger nok ikke helt vekk den aggressive arven fra «Machine Gun». Den som kommer på konserten, får fasiten.

Konsertstart 13:00
Dørene åpner 12:00

Peter Brötzmann (sax & klarinett)

Om du også ønsker å se andre konserter på Låven, Smeltehytta, nattkonsertene på Energimølla og delta i årets Avanthagen-arrangement, er det mulig å kjøpe et eget pass – Særingpass 2022. 
 

Andre artister

Bilde av Ulf Myrvold
Christians kjeller
Onsdag 2. juli / Kl: 21:00

Ulf Myrvold No Limits Project

Bilde av Viggo Venn og Martin Marki
Christians kjeller
Fredag 4. juli / Kl: 15:00

Hot Club de Nieu + Viggo Venn & Martin Marki

Bilde av Sondre Moshagen Lightning Trio
Sølvsalen
Fredag 4. juli / Kl: 17:30

Sondre Moshagen Lightning Trio

Bilde av Kim Fairchild
Gamle Norge
Lørdag 5. juli / Kl: 12:00

Kongsberg Storband & Kim Fairchild

Bilde av Øyunn
Privat Bar
Onsdag 2. juli / Kl: 22:30

Øyunn

Bilde av Pat Thomas
Energimølla
Torsdag 3. juli / Kl: 14:00

Pat Thomas & Kitchen Orchestra: Madad – bestillingsverk