lørdag 04.07.15

Morten Qvenilds «HyPer(sonal) Piano»

Konsertstart: 19:00 Pris enkeltbillett: Kr 320,-,-

En av de mest innovative musikerne på den norske musikkscenen kommer til Kongsberg Jazzfestival med releasekonsert for splitter nytt soloprosjekt.

Morten Qvenild, en av mange fremtredende musikere fra Kongsberg, framfører sitt soloprosjekt ”HyPer(sonal) Piano” for første gang i fullt format på festivalen lørdag 4. juli.

Morten er kjent for mange etter at han i løpet av de siste 15 årene har satt sin tydelige signatur på godt over 50 utgivelser med artister og prosjekter som In The Country, The National Bank, Solveig Slettahjell, Thomas Dybdahl, Susanna and the Magical Orchestra med flere.

I dette soloprosjektet har Morten utviklet hva han selv kaller ”the HyPer(sonal) Piano”. Prosjektet gjennomføres som et stipendatarbeid ved Norges Musikkhøyskole og er en del av det norske programmet for kunstnerisk utviklingsarbeid. Sagt på fagspråket går arbeidet med ”the HyPer(sonal) Piano” ut på å utvikle den soniske paletten til flygelet ved å integrere elektronikk i forskjellige former og på ulike måter i flygelet.

Sagt på en enklere måte: Morten Qvenild har nok en gang forsket seg fram til et innovativt lydbilde. Hans innfallsrike komposisjoner og personlige uttrykk vil legge grunnlaget for en sterk og inderlig konsertopplevelse på Energimølla.

Velkommen på konsert!

https://vimeo.com/116895343

Andre artister

Bilde av Sondre Moshagen Lightning Trio
Sølvsalen
Fredag 4. juli / Kl: 17:30

Sondre Moshagen Lightning Trio

Bilde av Kim Fairchild
Gamle Norge
Lørdag 5. juli / Kl: 12:00

Kongsberg Storband & Kim Fairchild

Bilde av Øyunn
Privat Bar
Onsdag 2. juli / Kl: 22:30

Øyunn

Bilde av Pat Thomas
Energimølla
Torsdag 3. juli / Kl: 14:00

Pat Thomas & Kitchen Orchestra: Madad – bestillingsverk

Bilde av Fay Wildhagen
Kvarten
Lørdag 5. juli / Kl: 18:00

Fay Wildhagen

Bilde av Rohey Taalah og Martin Myhre Olsen
Privat Bar
Lørdag 5. juli / Kl: 16:00

Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen