onsdag 03.07.24

Jazzparade og åpningsfest

Sammen med Kongsberg400 inviterer vi hele byen til åpningsfest! Parade, folkeliv, aktiviteter for barn, åpning ved kulturminister og konserter med bl.a. SILYA og Buskerud Ungdomsjazzorkester!

Konsertstart: 15:00 Pris enkeltbillett: Gratis,-

Gratis

Avmarsj Jazzparaden fra Tinius Olsens gate kl 15:00 Åpningsfest i Barnivalparken kl 15:30

Vi inviterer hele byen til åpningsfest!

Jazzparaden markerer startskuddet på Kongsberg Jazzfestival. Vi håper på å få flest mulig av byens innbyggere til å være med å gå i årets jubileumsparade!

Jazzparaden starter i Tinius Olsens gate ved gamle Kongsberg kino, og går gjennom byen til Barnivalparken på Kvarten. Her blir det offisiell åpning av kulturminister Lubna Jaffery, musikalske innslag ved paradebandet og Buskerud ungdomsjazzorkester (BUJO), prisutdelinger og til slutt åpen konsert for hele familien med den folkekjære artisten og tv-personligheten SILYA.

Våre funksjonærer stiller med gøyal ansiktsmaling for barna ved oppmøtestedet for paraden. I Barnivalparken blir det aktiviteter for barna. Bli med oss og feire åpningen av årets jubileumsfestival!

Parken stenger kl 17:30.

Andre artister

Bilde av Inazuma: Nils Petter Molvær, Ole Morten Vågan, Thomas Strønen, Anja Lauvdal og Ståle Storløkken.
Kongsberg Musikkteater
Få billetter igjen!
Onsdag 2. juli / Kl: 18:00

Åpningskonsert: Inazuma

Bilde av Rita Engedalen og Margit Bakken, duoen Damer i blues
Gamle Norge
Lørdag 5. juli / Kl: 16:00

Damer i blues med gjester: Noora Noor og Kid Andersen

Bilde av Petters festjam
Argus Grand Hotell
Fredag 4. juli / Kl: 22:00

Petters festjam med John Pål Inderberg

Bilde av Bjørn Skjelbred Tine Asmundsen og Terje Engen
Argus Grand Hotell
Onsdag 2. juli / Kl: 22:00

S-E-A: Skjelbred/Engen/ Asmundsen Trio

Bilde av Henriette Eilertsen
Steinhuset
Lørdag 5. juli / Kl: 17:00

Henriette Eilertsen solo

Bilde av Reidun Ottersen
Argus Grand Hotell
Torsdag 3. juli / Kl: 21:00

Reidun Ottersen Kvartett