fredag 08.07.22

Jazzboksen: Jazzprat med Now’s the Time (fredag)

Bli med på Jazzprat med en vifte av forskjellige deltakere!

Konsertstart: 12:00 Pris enkeltbillett: Gratis,-

Gratis

I år igjen kan publikum se fram til en rekke Jazzprater på Jazzboksen. Disse går av stablen kl. 12-13 hver dag (onsdag 13.30-14.30), og er gratis for alle. 

Now’s The Time med jazzprat hver dag

Vi kan igjen invitere til den prisbelønte Jazznytt-bloggen Now’s The Times festivalkro hver dag i Jazzboksen, jazzprat kan det også kalles, med forskjellige aktører på festivalen. Igjen i år har vi gleden av at de daglige jazzpratene er i regi av Audun Vinger og Filip Roshauw . Dette er det gratis å være med på, og hvem vet, kanskje det blir en opplevelse for livet. 
 
Onsdag begynner det 13.30, man må jo rekke å komme seg inn til byen, men de andre dagene er det klokken 12, så man avslutter i tide til de ofte spesielt interessante kl 13-konsertene.
 
FREDAG
Peter Brötzmann, tysk saksofonkoloss og billedkunstner, en av de viktigste personlighetene i den frie musikken i en mannsalder.
Hedvig Mollestad, supergitarist og komponist, prisvinner og med nytt bestillingsverk for Kongsberg i år.
Arne B Rostad, filmressigør, blandt annet av jazzfilmen «Da Corea kom til Lillestrøm», som vises på Krona Kino i dag. 
 
Hedvig Mollestad (Foto: Paul Quednau)

Andre artister

Bilde av Rohey Taalah og Martin Myhre Olsen
Privat Bar
Lørdag 5. juli / Kl: 16:00

Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen

Energimølla
Lørdag 5. juli / Kl: 13:00

Y-OTIS

Bilde av Jan Erik Vold og John Pål Inderberg
Kongsberg kirke
Fredag 4. juli / Kl: 19:00

Jan Erik Vold & John Pål Inderberg

Bilde av Neset/Kleive/Eilertsen/Dale
Energimølla
Torsdag 3. juli / Kl: 19:00

Neset/Kleive/Eilertsen/Dale

Bilde av Close Erase
Energimølla
Onsdag 2. juli / Kl: 20:30

Close Erase

Bilde av CC Cowboys
Gamle Norge
Lørdag 5. juli / Kl: 22:00

CC Cowboys