fredag 05.07.24
Kirketorget

Dumdum Boys + Hellbillies

To giganter i norsk rock byr på en festaften uten like på Kirketorget fredag 5. juli.

Konsertstart: 19:30 Pris enkeltbillett: 795,-

To av gigantene i norsk rock byr på en festaften uten like på Kirketorget fredag 5. juli.

Hellbillies har gjennom sin fartstid på snart 30 år opparbeidet seg status som et av landets mest folkekjære band og har i mange år blitt regnet som Norges beste countryrock-band. Bandet har i løpet av karrieren solgt plater til gull og platina, vunnet Spellemannspriser i fleng og turnert landet på kryss og tvers – alltid til fulle hus og jublende mottakelse.

Som en av de fire store i norsk rock, er det nok ikke mange som kan unngå å ha et forhold til Dumdum Boys. Bandet er dypt forankret i den norske folkesjela. Verken prisdryss, salgssuksesser eller lovord fra etablissementet for øvrig har rocket ved Dumdum Boys’ fandenivoldskhet, spilleglede og trøkk når de står på scenen. Allsangfaktoren er skyhøy når bandet avslutter kvelden med en hitparade som inkluderer låter som Splitter pine, Englefjes og En vill en! 

Med kombinasjonen av disse to publikumsfavorittene, ligger alt til rette for en svært vellykka kveld på Kirketorget!

Dørene åpner kl 18:00

Hellbillies: 19:30

Dumdum Boys: 21:30

Aldersgrenser:

Aldersgrense på Kirketorget er 18 år. Gyldig ID må fremvises. Vergeordning for ungdom under 18 år, i følge med edru voksen over 25 år, maks to per verge. Vergeskjema må leveres inn digitalt på forhånd. Vi anbefaler ikke mindreårige på konsertene, da konsertene på Kirketorget først og fremst er en fest for voksne. Vergeskjema kan fylles ut her.

Andre artister

Bilde av Jacob Young Trio og Tore Brunborg på Kongsberg Jazzfestival
Argus Grand Hotell
Fredag 3. juli / Kl: 21:00

Jacob Young Trio + Tore Brunborg

Bilde av Marihøne Airlines på Kongsberg Jazzfestival
Festivalgata
Lørdag 4. juli / Kl: 12:30

Barnivalen: Marihøne Airlines

Gratis
Bilde av Kanaan, Galaksens Beste Rockekonsert på Kongsberg Jazzfestival
Festivalgata
Torsdag 2. juli / Kl: 12:00

Barnivalen: Kanaan – Galaksens beste rockekonsert

Gratis
Bilde av Swing'it på Kongsberg Jazzfestival
Festivalgata
Fredag 3. juli / Kl: 12:00

Barnivalen: Swing’it

Gratis
Bilde av Trygve Seim og Andreas Utnem
Kongsberg kirke
Onsdag 1. juli / Kl: 21:00

Jazzmesse: Plassen/Seim/Utnem

Gratis
Bilde av Resjemheia
Christians kjeller
Lørdag 4. juli / Kl: 22:30

Resjemheia