Få billetter igjen!
fredag 07.07.17

DNB-Prisvinner // Susanna solo

Konsertstart: 17:30 Pris enkeltbillett: 300,-

Fjorårets mottaker av den høythengende musikerprisen DNB-prisen, Susanna, skal sette sitt tydelige preg på årets Kongsberg Jazzfestival i en omfattende satsning: Publikum får høre Susanna i tre totalt ulike konserter i tre ulike rom på tre ulike dager med tre forskjellige konstellasjoner.

Susanna solo i Sølvsalen

Susanna albumdebuterte med Magical Orchestra/Morten Qvenild i 2004 og har siden den gang utgitt til sammen 11 kritikerroste album: En sterk katalog av egen musikk og personlige tolkninger av andres låter, tonesetting av Gunvor Hofmos lyrikk og Spellemannprisvinnende samarbeid med blant annet Ensemble neoN og Jenny Hval utgjør etter hvert Susannas eklektiske og sjangeråpne musikalske verden.

I Sølvsalen får vi høre Susanna presentere et utvalg fra den rikholdige katalogen av nedstrippede coverlåter og egne sanger – kun i selskap av sin egen stemme og flygelet.

Susanna – vokal og flygel

Susanna x 3

Susanna setter tydelig preg på årets festival med tre helt ulike konserter: 

  • Go Dig My Grave: Susanna feat. Giovanna Pessi, Ida Hidle & Tuva Syvertsen // Kongsberg kirke // 06.07.17 kl. 17:00
  • Susanna solo // Sølvsalen // 07.07.17 kl. 17:30
  • DNB-Prisvinnerkonsert: Susanna // Kongsberg Musikkteater // 08.07.17 kl. 16:00

Andre artister

Gavekort fra Ticketmaster for Kongsberg Jazzfestival
Steinhuset
Onsdag 1. juli / Kl: 15:00

Gavekort Kongsberg Jazzfestival 2026

Logo Kongsberg Jazzfestival 2026
Steinhuset
Onsdag 1. juli / Kl: 15:00

JAZZpass

Logo Kongsberg Jazzfestival 2026 soer
Steinhuset
Onsdag 1. juli / Kl: 15:00

Festivalpass

Bilde av Silje Nergaard
Kongsberg kirke
Lørdag 4. juli / Kl: 23:59

Midnattskonsert: Silje Nergaard

Bilde av Ganavya
Kongsberg kirke
Torsdag 2. juli / Kl: 17:00

ganavya

Bobo Stenson spiller piano
Energimølla
Torsdag 2. juli / Kl: 14:00

Bobo Stenson Trio