UTSOLGT!
onsdag 07.07.21

Bare Egil Band

Husker du Egil? Han husker deg – og han kommer og spiller sine evige suksesslåter på Kongsberg Jazzfestival!

Konsertstart: 19:30 Pris enkeltbillett: 390,-

Bare Egil Band har holdt det gående i omtrent en mannsalder med sin særegne blanding av idioti, politisk aktivisme og lokalt forankret svada satt til en stilsprikende, men alltid fengende og i Egils egne øyne svært undervurdert musikk.

Han slo gjennom med et brak i 1996 med det gullselgende debutplata “Absolutt ikke”. Med singlene “Tagging», «Sko”, og evige suksesser som “Arne”, “Speider’n” og “Asfalt” solgte den raskt til gullplate og har blitt en slags moderne klassiker, som stadig rekrutterer nye fans i alle aldersgrupper.

Egil selv er også kjent for de brede lag for hyppige opptredener på Brille og Nytt på nytt på TV og han har også markert seg som skuespiller i filmene “Gilberts grusomme hevn”, “Hakkebakkeskogen” og “Det norske hus“.
Han er i tillegg stadig aktuell med sine andre band som Thulsa Doom og Black Debbath.

I begynnelsen av 2019 slapp Bare Egil Band sin nye singel “Husker du meg?”og sånn i tilfelle du lurer, ja han husker deg!

Konsertstart: 19:30
Dørene åpner: ca. 18:30

Refusjonsgaranti: 

Det legges til å begynne med ut et begrenset antall billetter, men vil åpnes opp for flere dersom reglene tillater det. Skulle arrangementet bli avlyst pga restriksjoner som følge av Covid-19, er publikum garantert å få pengene tilbake.

Andre artister

Bilde av Daydream
Argus Grand Hotell
Fredag 4. juli / Kl: 16:00

Daydream + Håkon Kornstad: The Music of Duke Ellington

Bilde av Swing'it
Gamle Norge
Fredag 4. juli / Kl: 17:00

Swing’it!

Bilde av Axel Dörner
Steinhuset
Fredag 4. juli / Kl: 13:00

Axel Dörner solo

Bilde av Sverre Sæbø Quintet
Argus Grand Hotell
Lørdag 5. juli / Kl: 22:00

Sverre Sæbø Quintet konsert + jam

Bilde av Simin Tander
Sølvsalen
Torsdag 3. juli / Kl: 17:30

Simin Tander

Bilde av Sulida og Axel Dörner
Argus Grand Hotell
Lørdag 5. juli / Kl: 16:00

Sulida + Axel Dörner